ظهور عایق رنگی با خواصی ویژه در ایران

با سفارش مشتری در طراحی معماری به علت در معرض دید بودن پروژه و به جهت حفظ زیبایی و در عین حال افزایش خواص مکانیکی محصول در قیاس با تولیدات عادی، نمونه رنگی فوم های الاستومری سلول بسته رنگی بر پایه NBR/PVC برای اولین بار در کشور تولید شد. دلیل دوم رنگی بودن عایق اینسپایر آن است که در هنگام انبارداری تمایز ایجاد شده نشان دهنده خواص مکانیکی بالا می باشد. روند روزافزون استفاده از سوخت های فسیلی به علت رشد جمعیت و زیاد شدن صنایع مختلف در جهان و در نتیجه آن آلودگی های زیست محیطی تولید عایق های تروپلاستیک الاستومری (TPE) مهندسی را به عنوان یک محصول نوآورانه و جدید با جذابیت های خاص خودش نشان داد. بزرگترین چالش در تولید عایق های ترموپلاستیک الاستومری تولید یک محصول با خواص فیزیکی-مکانیکی مناسب و چگالی کم است که بتواند توانایی و مقاومت شایانی در مقابل عبور حرارت نشان دهد.

چالش های پشت سر گذاشته شده در تولید عایق INSPIRE

استفاده از الاستومر های فوم شده جذابیت زیادی در تولید عایق های حرارتی داشت اما به تنهایی خواص فیزیکی-مکانیکی مناسبی را از خود نشان نداد لذا سعی بر آن شد الاستومر با یک پلاستیک که سازگاری مناسبی با همدیگر دارند آلیاژ شوند، یکی از روش های آلیاژ سازی، اختلاط دو پلیمر در فاز مذاب می باشد. از آنجا که آلیاژ ترمو پلاستیک الاستومر دارای فاز الاستومری می باشد موضوع ذوب شدن الاستومر منتفی است و بجای ذوب شدن از خود رفتار نرم شدن نشان می دهد. اما فاز پلاستیک از آن جهت که می تواند ذوب شود و به صورت یک ماده سیال جاری گردد می تواند بستر الاستومری را در خود امتزاج دهد. ساخت آلیاژ دوتایی لاستیک/ پلاستیک، ایجاد تورم با سلول های بسته، کنترل اندازه و ابعاد سلول ها و مقاومت در مقابل انتقال حرارت و توزیع یکنواخت مستربچ رنگی و حذف کامل دوده، از چالش های پیش روی تولید فوم سلول بسته ترموپلاستیک الاستومر رنگی می باشد.

منبع : لینکران

اساس تولید فوم رنگی الاستومری بر مبنای طراحی فرمولاسیون آن به منظور حصول خواص مورد نظر محصول است. و این به نظر من یکی از اعجاب انگیزترین محصولات تولیدی در ایران در حوزه محصولات صنعتی و ساختمانی می باشد. و قصد دارم بیشتر راجع به این محصول تحقیق کنم و مطالبی به شما عزیزان ارائه نمایم.

تاریخچه عایق الاستومری ملی

عایق صوتی الاستومری

عایق الاستومری تولید ملی

های ,رنگی ,تولید ,عایق ,الاستومری ,الاستومر ,می باشد ,تولید عایق ,در تولید ,عایق های ,در ایران ,خواص فیزیکی مکانیکی

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خودارضایی مجتمع کشت و صنعت کوهال اینجا حیدرآباد است... موسسه بین المللی گلوبال کادرو-شعبه گرجستان asiafan آن سوے پرچین ها...دنیاے من است گروه صنعتی آتروپات مرکز الکترونیک همتا ساعد چاپ و تبلیغات امید باران اخبار شهرستان درگز | Dargaz City News